Lydnadsresultat 2015

Einar
Eva Warelius
Guldhallen, Kalmar 20150222
Lydnadsklass 1, 1:a pris, 187 p, Uppfl GRATTIS!
Hlm 2015-05-17
Lydnadsklass 2 189,5 p, Uppfl. 1:a plac GRATTIS
Moheda 2015-11-27
Lydnadsklass 3 237p 3:a plac 
Moheda 2015-11-28
Lydnadsklass 3 281,5p 1:aplac Uppfl  GRATTIS!


Rind
Eva Warelius
Guldhallen, Kalmar 20150222
Lydnadsklass 3, 3:e pris, 223 p
Olofström 20150616
Lydnadsklass 3, 233,5 p


Omma
Monica Persson
Värnamo BK 20150124
Lydnadsklass 3, 3:e pris 213 p, 2:a plac
Oskarströms BK 150208
Lydnadsklass 3, 3:e pris 215,5 p
Falkenbergs BK 150308
Lydnadsklass 3, 3:e pris, 219,5 p
SBK Göteborgs avd. 150328
Lydnadsklass 3, 3:e pris, 213 p
Bornhom 150503
Lydnadsklass 3, 3:e pris 206 p, 3 plac


Kotten
Monica Persson
Värnamo BK 20150124
Lydnadsklass 2, 3:e pris, 120,5 p
Höganäs BK 150201
Lydnadsklass 2,  2:a pris, 147,5 p
Oskarströms BK 150208
Lydnadsklass 2, 1:a pris 163,5 p 3:e plac Uppfl. GRATTIS!
Sorö, DK 150214
Lydnadsklass 2  1:a pris, 190,5 p Uppfl. GRATTIS!

Falkenbergs BK 150308
Lydnadsklass 2, 3:e pris, 103 p

SBK Göteborgs avd. 150328
Lydnadsklass 2, 3:e pris, 125,5 p

Karlshamns BK, 20150403
Lydnadsklass 2, 1:a pris, 172,5 poäng, 3;e plac, Uppfl. GRATTIS!

Halmstads BK, 150411
Lydnadsklass 2, 3:e pris, 128 p
Osby BK 150419
Lydnadsklass 2, 3:e pris, 137 p
Lydnadsklass 2, 3:e pris, 129 p

Olofström BK 150616
Lydnadsklass 2, 2:a pris, 149 p
Tollarp 20150717
Lydnadsklass 2, 143,5 p
Skurup 20150731
Lydnadsklass 2, 149p
Svenska Dobbermanklubben 20150809
Lydnadsklass 2, 115,5p
Ronneby BK 150814
Lydnadsklass 2, 124p
Karlshamns BK 20150905
Lydnadsklass 2, 166p LP2 GRATTIS!


Torneryds Devana
Ann-Sofie Nilsson
Karlskrona 2015-05-15
Lydnadsklass1,1:a p, 190,5 p Uppfl. 1:a plac GRATTIS!
Karlshamn 2015-09-05
Lydnadsklass 2, 169,5 p, 2:a plac Uppfl GRATTIS!
Olofström 
Lydnadsklass 2, 185 p, 1:a plac, Uppfl GRATTIS!


 Bounty
Gitte Hansson
Karlshamn 20150718
Lydnadsklass 3 252 p, 1:a plac
Göinge-Broby BK 20151004
Lydnadsklass 3 241.5p, 3:e plac
Göinge-Broby BK 20151101
Lydnadsklass 3 198p
Söderåsens BK 20151114
Lydnadsklass 3 251p 1:a plac
Kalmar BK 20151213
Lydnadsklass 3 258p 3:e plac Uppfl GRATTIS!
Herringløse (DK) 20151228
Lydnadsklass 3 232p 1:a pris LP 3 GRATTIS!
Herringløse (DK) 20151229
Lydnadsklass 3 184.5p


Ozzy 
Patrik Haak
Tollarp 2015-09-20
Lydnadsklass 1, 147 p, 2:a plac


Järabackens SmoothCriminal "YNGVE"
Ewa Kronbäck
Lomma 2015-10-11
Lydnadsklass Elit 208p
Höganäs 2015-12-12
Lydnadsklass Elit 273p 1:a plac 1:a pris  GRATTIS!


RLD N SeVCH Peppersaint´s Vacuum, Hilding
Anna Johansson
Göinge-Broby BK 2015-11-01
Lydnadsklass 1 176p 2:a plac Uppfl GRATTIS!
Söderåsens Bk 2015-11-14
Lydnadsklass 1 161p Uppfl GRATTIS!


Zälda
Lorraine Torgersen

2015-05-15
Lydnadsklass 1 174,5p 2:a plac Uppfl GRATTIS!
Åhus Brukshundsklubb 2015-07-01
Lydnadsklass 2 170,5p 1:a plac Uppfl GRATTIS!
Osby BK 2015-09-27
Lydnadsklass 2 188p 1:a plac Uppfl GRATTIS!


Spårchampion Valltazz Zenna
Anna-Kerstin Svensson
Höganäs
2015-12-12
Lydnadsklass2 184 p 1:a plac Uppfl GRATTIS!

 

Lydnadsbarometern 2015

Einar Eva Warelius

                                                                                                                                                                                                       

 30/11 36p


 Rind Eva Warelius

                                                                                                                                                                                                       

24/6 7p


 Omma Monica Persson

                                                                                                                                                                                                       

 14/5 15p


Kotten Monica Persson

                                                                                                                                                                                                       

 9/9 59p


 Torneryds Devana Ann-Sofie Nilsson

                                                                                                                                                                                                       

 20/9 32 p


 Bounty Gitte Hansson

                                                                                                                                                                                                       

29/12 34 p


Ozzy Patrik Haak

                                                                                                                                                                                                       

 21/9 6p


Järabackens SmoothCriminal Ewa Kronbäck

                                                                                                                                                                                                       

 12/12 12p


RLD N SeVCH Peppersaint´s Vacuum, Hilding Anna Johansson

                                                                                                                                                                                                       

 14/11 15p


Zälda Lorraine Torgersen

                                                                                                                                                                                                       

 20/11 31p 


 

Spårchampion Valltazz Zenna
Anna-Kerstin Svensson
 

                                                                                                                                                                                                       

 12/12 11p